Знайомство зі скульпторами. Людмила Мисько

Автор Тетяна Піонтковська
Сьогодні ми знайомимося з чарівним скульптором — Людмилою Мисько. Мисткиня народилася і виросла в Києві. Закінчила Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова (1993) та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (2000). З 2005 року – член Національної Спілки Художників України. Працює в жанрах садово-паркової та станкової скульптури.
З 1996 року учасниця близько 100 всеукраїнських та міжнародних симпозіумів, виставок, фестивалів, проектів та мистецьких акцій: участь у активістських акціях (2005), виставка дизайнерського одягу (2008), переможець Піскового фестивалю (2012), призер конкурсу скульптур в Китаї (2015), учасниця фестивалю скульптур в Індії та Японії (2016).

Цього року Людмилу запросили в Грецію, як організатора Піскового фестивалю.

ЛМисько7
Разом з Людмилою в нашому проекті творять свої диво-скульптури чоловік – Юрій Мисько – відомий скульптор та їхній син – Емануїл — студент. Разом з батьками він долучається до творчого процесу, допомагає батькам оживляти дерево, перетворюючи його на скульптуру, що робить наш проект ще більш привабливим.

миськи             Емануїл Мисько
На перший погляд Людмила виглядає дуже серйозною і зосередженою. Але з перших хвилин спілкування стає зрозуміло на скільки вона чуйна і привітна. Людмила — єдина жінка-скульптор нашого проекту. Взагалі для України жінка- скульптор вважається не звичною справою, хоча за кордоном це нормальна практика, і навіть, вважається престижно, коли в подібного роду заходах, приймають участь жінки. Навіть в арабському світі, за статистикою, серед скульпторів близько 40 відсотків жінок.

На міжнародних симпозіумах вона уособлює Україну, сучасну українську жінку. ЇЇ так і називають «Україна».

ЛМисько5

Як говорить сама Людмила: Я відчуваю шалену відповідальність, адже за моїми вчинками, моєю творчістю судять про всю країну. В цей момент гостро усвідомлюєш – Україна – це я, вона в мені, вона зі мною і так буде завжди поки живеш».

ЛМисько4

Світлини Дарини Мазуренко та Тетяни Піонтковської

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *