Дитячі табори Пущі-Водиці. Знайомство з «Лідерами»

Тетяна ПІОНТКОВСЬКА. Пуща-Водиця зародилася як дачне селище навколо Києва, які були популярними у кінці 19 — початку 20 століття. Та згодом, завдяки зручному розташуванню, сприятливим кліматичним та природним умовам, поступово перетворилася в рекреаційну здравницю всесоюзного значення. Тут розмістилися санаторії, пансіонати, різноманітні дитячі лікуальні  заклади та оздоровчі табори. Пуща-Водиця гостинно приймала туристів з усієї України.

З розпадом радянської імперії, санаторне життя у Пущі почало загасати, багато санаторно-курортних закладів і, особливо дитячих оздоровчих таборів, були закриті.

Останнім часом інтерес до подібного роду закладів знову зростає.

Ми вирішили зібрати інформацію, які оздоровчі заклади працюють зараз у Пущі-Водиці. Нещодавно ми розповідали про школи-інтернати, які залишилися у Пущі. Сьогодні ми згадаємо про дитячі табори і дитячі санаторії, якими була переповнена Пуща-Водиця. Із дитячих санаторіїв функціонують, принаймні, два: дитячий спеціалізований санаторій Ялинка» (протитуберкульозний) та  санаторій «Піонер» (лікування психоневрологічних захворювань та органів травлення).

Із літніх  дитячих таборів залишилось п’ять. Серед них, ДОТ «Лідер», що на третій лінії.

Історія табору.   Оздоровчий табір «Лідер» створений у 1999 році на базі піонерського табору «Вумовець», побудованого у 1971 році ДНВП «Електронмаш».

Територія табору охоплює 2,7 га, є 25-ти метровий критий плавальний басейн,

простора їдальня та актова зала на 300 місць., споритвні майданчики, тир та смуга перешкод.

На сьогодні це зовсім новий формат позашкільного виховання та оздоровлення дітей. Родзинкою  «Лідера» — є патріотична складова у вихованні підростаючого покоління. Кардинальні зміни у вихованні дітей розпочалися після Революції Гідності. Адміністрація табору розробила спеціальну програму заходів, спрямованих на на національно-патріотичне виховання.

На території табору ще у квітні 2014 року споруджений пам’ятний знак загиблим Героям Небесної Сотні, навколо якого кожного літнього місяця у 18-20 числах проводяться дитячі постановки, пепрегляд фільмів, запалювання свічок. Подібні заходи, можливо, якнайкраще сприяють вихованню громадянина, патріота, збереженню і зміцненню української нації.

Розпорядок дня у таборі. Кожен день життя табору насичений цікавми подіями. Після ранкової руханки і сніданку, згідно графіку, діти розходяться по майстер-класам. Кожна дитина може вибрати собі заняття до вподоби, серед яких — смуга перешкод, школа виживання, рукопашний бій, хореографія, бісероплетіння, виготовлення паракордивих браслетів (браслетів виживання) та ляльок-мотанок (оберегів),

теренові та спортивні змагання, плавання в басейні. Проводяться заняття в школі виживання, де дитина накопичує навички виживання в екстремальних умовах, під час природних та техногенних катастроф, в умовах військових дій.

Потім обід і тиха година. Після відпочинку знову майстер-класи, ігри на свіжому повітрі та підготовка до вечірнього концерту. Після вечері — концерт або прегляд фільмів.

Перед сном діти діляться враженнями і планують майбутній день.

У таборі впроваджується спілкування українською мовою, адже через спілкування рідною мовою, діти долучаються до національної історії, національної культури, до глибинної сутності народного життя. Дитина має можливість спілкуватися тією мовою, якою їй зручно, проте, педагоги спілуються виключно українською, показуючи тим самим, що українська мова — модна, яскрава, красива!

Усі заходи педагогів-виховників  та адміністрації оздоровчого табору «Лідер» спрямовані на виховання патріотів, які  не цураються своєї мови, пращурів, історії. виховання майбутніх захисників України, гідних її громадян.

Дитячий оздровчий табір «Лідер» запрошує на літні канікули 2018.

Графік заїздів на літні канікули 2018 року:

1 зміна 01.06. – 14.06.2018 – 14 днів

2 зміна 17.06. – 07.07.2018 – 21 день

3 зміна 10.07. – 23.07.2018 – 14 днів

4 зміна 26.07. – 08.08.2018 – 14 днів

5 зміна 11.08. – 24.08.2018 – 14 днів

Запис за тел. (044) 401-92-95

(093) 610 92 95

 

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *