Творимо історію разом. Закриття симпозіуму дерев’яної скульптури «Відродження»

Тетяна ПІОНТКОВСЬКА.

Міжнародний симпозіум дерев’яної скульптури «Відродження» завершив свою роботу. Захід проходив протягом десяти днів — з 17 по 26 червня 2016 року. Десять днів промайнуло непомітно. Десять цікавих, незабутніх днів. Десять днів кропіткої, напруженої роботи. Кожного ранку ми приходили в творчу майстерню під відкритим небом, як на роботу, надихалися гарним, позитивним настроєм на цілий день. Навіть трохи сумно, що все скінчилося.
Проект зібрав навколо себе професіоналів, однодумців, небайдужих людей. Мета цього грандіозного заходу — виховання художнього смаку та знайомство мешканців  і гостей Пущі-Водиці з тенденціями сучасної світового мистецтва; естетизація публічного простору та популяризація Пущі-Водиці як історико-культурної перлини Києва; привернення уваги скульпторів до використання у своїх жанрових і стилістичних пошуках екологічних матеріалів та можливість для студентів набути досвіду у колі досвідчених колег; зміцнення міжнародних контактів через творчі обміни між художниками.WP_20160626_15_16_48_Pro_LI

Дякуємо КМДАОболонській РДА та КП УЗН  Оболонського району за надання усіх супровідних документів та сприяння у підготовці симпозіуму. Дякуємо Святошинскому лісопарковому господарству за надання деревини для виготовлення скульптур.
Унікальність цього заходу в тому, що він був організований і проведений силами Громадської Організації «Наша Пуща-Водиця» та  у партнерстві з КДІДПМД ім. М.Бойчука, без залучення бюджетних коштів. Це ідея купки небайдужих ентузіастів, які хочуть бачити Пущу квітучою! Наразі це вже можна сказати: І митці, і куратори проекту зголосилися провести Симпозіум на безоплатній основі. А кошти на проведення заходу збирали по крихтам! Такого в Україні ще було! Не помилюся, якщо скажу, що такого прецеденту не було і в європейській практиці.

адміністрація

Наш проект відбувся за ініціативи громадської організації та завдяки спонсорській підтримці бізнесу. Генеральним спонсором Симпозіуму виступила Компанія ІВІК – інженерна компанія, заснована 1993 року. Працює в області кондиціонування, вентиляції та опалення, має свої розробки по тепловим насосам, виконує дані роботи від проектування до монтажу, повний комплекс робіт по даних напрямкам.
ТОВ «ІВІК Формула Води» — молода компанія, заснована в 2012 році. Займається всіма видами робіт по чищенню та підготовці питної води від квартири до промислових об’ємів. По завершенню роботи симпозіуму дерев’яної скульптури, учасники отримали подарунки від «Формули води» — фільтри для очищення води в домашніх умовах Aqua Magic.

фильтр_подарунок

Активний партнер Міжнародного симпозіуму дерев’яної скульптури  — Міжнародна тенісна академія  люб’язно зголосилася забезпечити наших учасників житлом. МТА – це школа тенісу світового рівня в Україні для дітей та підлітків: кращі вітчизняні та зарубіжні тренери, кваліфіковані педагоги супроводу, сучасний кампус з комфортними умовами проживання, здорове харчування і корисні медичні послуги, 19 тенісних кортів: криті та відкриті, з високоякісним професійним покриттям, сучасний фітнес-клуб з басейнами; активний дитячий відпочинок у літній час. Міжнародна тенісна академія дарує скульпторам Міжнародного симпозіуму можливість провести день активного відпочинку в МТА.

Ініціативу координаторів симпозіуму підтримала керівник рекламного агентства  «Діон» Світлана Коваль, яка надала допомогу у створенні дизайну та рекламно-поліграфічної продукції для Симпозіуму. Сніданками і перекусами люб’язно допомагав нам гастроном «Курортний«, що на 14-й лінії, в особі директора — Людмили Миколаївни; обідами і вечерею забезпечувало кафе «Літо», в особі директора Анікіна Владислава, і за сумісництвом голови нашої громадської організації, наметами від сонця для комфортної роботи скульпторів забезпечили veliki.ua та veliki.ua на Фейсбуці  

На урочистому закритті Міжнародного симпозіуму дерев’яної скульптури у Пущі-Водиці  був присутній перший заступник Голови Оболонської РДАРоман Лелюк, який привітав наших скульпторів, мешканців Пущі-Водиці та її гостей із завершенням роботи симпозіуму і від імені адміністрації району вручив почесні грамоти учасникам заходу.

IMG_8355         людмила_нагородження

З урочистою промовою і словами вдячності скульпторам виступила керівник КП УЗН Оболонського району Марія Ковальчук.

Когорту скульпторів, які допомагали нам гуманізувати, робити гармонійним і осмисленим середовище Пущі-Водиці, підкреслюючи її унікальність, достойно представила професійна, чудова, душевна команда митців, відомих не лише в Україні, але й далеко за її межами: Віктор Рябчук (Київ), Микола Лампека (Київ), Іван Гупік (Київ), династія Миськів – Юрій (Львів) та Людмила (Київ). Творити їм допомагав їх син Еммануїл. Богдан Фреїв (Прикарпаття), Василь Шевчук (Київ). Були в команді і молоді, талановиті, перспективні хлопці зі Львівщини — Юрко Чернявський та Максим Таранов; скульптор із Казахстана Хамітбій Кульчаєв.

2

У творчій майстерні скульпторів ми мали змогу побачити, яка складна і тяжка робота митця, як творяться дива, дерева оживають під умілими, талановитими руками наших скульпторів.
Згадаємо історію та творчий шлях наших митців.

Богдан Фреїв працює в царині станкової та монументальної скульптури, книжкової і станкової графіки. Богдан Фреїв, як фаховий скульптор – учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних симпозіумів скульптури Богдан Фреїв створив скульптуру «Янгол- Валькірія», що забирає душі загиблих воїнів.

collage_Валькирия

Хамітбій Кульчаєв народився в Північному Казахстані, в Джамбульській області. Хамітбій Мустафаєвич — карачаєвець, із родини репресованих. Закінчив Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв).
Хамітбій Кульчаєв — скульптор від Бога. Ініціатор і організатор численних виставок, міжнародних симпозіумів скульптур (1989р. , 2010 р. 2011 р., 2012 р.) Як і переважна більшість наших учасників, в своїх роботах використовує натуральний камінь.
На нашому проекті, в творчій майстерні під відкритим небом він створює образ «Східної красуні».

collage_хамит

Юрій Мисько. Народився Юрій Еммануїлович у 1955 році у Львові, в творчій родині: батько відомий скульптор, ректор Львівської академії мистецтв, мама все життя співала в хорі в Львівському оперному театрі. Закінчив Львівську національну академію мистецтв. Працює в галузі портрету, переважно — фігуративна пластика. З 1992 року і до виходу на пенсію викладав скульптуру в рідній академії. Юрій Мисько — учасник численних міжнародних симпозіумів, фестивалів, конкурсів (Єгипет, Польща, Кіпр, Латвія, Туреччина, Чехія, Швейцарія). На нашому проекті він створив «Ковчег».

collage_ЮркоМисько

Творчий та життєвий шлях двох наших наймолодших учасників — Максима Таранова і Юрка Чернявського. Юрко і Максим — молоді, талановиті, перспективні скульптори, справжні патріоти, волонтери-медики. З одного боку, на першому плані — вони скульптори, а з іншого — нові патріоти України. Як справжні фахівці, вони при кожній можливості відвідують різного роду Симпозіуми, пленери, набираючись досвіду. Вони молоді за віком, але у свої 26 років за плечима мають нелегкий досвід волонтерів-медиків. Крім скульптури, займається практичною медициною. Уже майже три роки несуть варту на передовій, в зоні АТО, на сході нашої держави. Обидва — є членами Організації «Білі берети» (Львів). І цей приїзд на симпозіум — це, як намагання трішки повернутися в професію і мирське життя. Наразі навчають хлопців з добровольчих батальйонів надавати допомогу на полі бою. Максим Таранов та Юрко Чернявський — друзі з коледжу. Обидва народилися і виросли на Львівщині, обидва творчі, талановиті, скромні, люблять мистецтво, разом працюють волонтерами-медиками. Але кожен з них — самобутній і неповторний. Їм доводиться поєднувати обов’язок патріота з чимось життєвим. І професія скульпторів їм у цьому допомагає.
І так, Юрко Чернявський — народився в мальовничому краї, на Яворівщині. З дитинства любив малювати. Після закінчення школи, не вагаючись, вступив до Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені Труша, потім закінчив Львівську академію мистецтв. Втілює свої творчі задуми загалом через камінь. Але на нашому проекті зголосився попрацювати з деревом, адже дерево — теплий, приємний на дотик, «живий» матеріал. Оскільки тема Симпозіуму дерев’яної скульптури — Відродження, то у Юрка, як у справжнього чоловіка не було навіть сумніву, що саме він візьме за образ Відродження. Його скульптура під романтичною назвою «Вона»— жінка-Берегиня. Від неї походить життя, вона є берегинею родинного вогнища: «А по ідеї: жінка ж — тільки жінка; смаглява, золота віолончель».

collage_Юра

Максим Таранов — народився на Львівщині. Навчався у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва імені Труша. Потім закінчив Львівську академію мистецтв. Максим — творча і неординарна людина. З раннього дитинства захоплювався ліпкою з пластиліну. Свій творчий задум на тему «Відродження», Максим втілив через образ  «Зерна  Надії»— символу початку життя, відродження. Всередині скульптури — ажур — воно просвічується, так би мовити, зерно — це світле майбутнє. Ми посадимо зерно, воно проросте і з нього має вийти щось таке файне, світле. Це наше майбутнє, і, за задумом Максима, завдяки цим скульптурам, наш парк у Пущі-Водиці має стати комфортним і приємним для відпочинку, і відомим не лише в Україні, а і далеко за її межами!

collage_макс

Скульптор Іван Гупік. Народився він на Волині. Закінчив державне училище декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша. Випускник Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука (відділення художніх виробів із дерева), а наразі — викладач, майстер виробничого навчання кафедри графічного дизайну в рідному інституті. Творчий шлях Івана Гупіка — це довгі роки кропіткої праці, пошуків і знахідок у декоративно-прикладному мистецтві. На нашому проекті у майстра складна, трьохвимірна композиція, прикрашена різьбленими елементами декору, і називається «Дерево життя». Ця скульптура є символічною, як зв’язок поколінь, на могутньому стовбурі деревини представлена у своїй величі і красі:  це життя, а по ньому — молоді пагони — гнучкі, сильні, адже, їм є від чого одержувати сік життя. Три граційні постаті, як символ Віри, Надії, Любові, і у центрі композиції їх символічно поєднує яйце — символ продовження життя .

collage_гупик

Микола Лампека. Мистецтвознавець, художник декоративної кераміки, скульптор, дизайнер, доцент кафедри графічного дизайну й реклами Інституту дизайну та ландшафтного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури й мистецтв. Микола Геронтійович народився с. Рачин Дубенського району Рівненської області. У 1982 році закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва.
З 1982 приймав участь у всеукраїнських, міжнародних художніх виставках і симпозіумах кам’яної скульптури. Провів декілька персональних виставок (1993, 1999). Скульптура називається «Поверненння». Філософія композиції досить проста: як птахи повертаються до своїх гнізд, так нехай повернуться до своїх домівок усі, хто змушений був їх покинути.

collage_лампека

Найчарівніший учасник нашого проекту  — Людмила Мисько — жінка-Україна. Мисткиня народилася і виросла в Києві. Закінчила Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова (1993) та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (2000). З 2005 року – член Національної Спілки Художників України. Працює в жанрах садово-паркової та станкової скульптури. З 1996 року учасниця близько 100 всеукраїнських та міжнародних симпозіумів, виставок, фестивалів, проектів та мистецьких акцій: участь у активістських акціях (2005), виставка дизайнерського одягу (2008), переможець Піскового фестивалю (2012), призер конкурсу скульптур в Китаї (2015), учасниця фестивалю скульптур в Індії та Японії (2016). Представлена нею скульптура «Водиця», символізує Пущу-Водицю.

collage_Людмиламисько

Василь Шевчук — народився на Рівненщині. Закінчив Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. М. Бойчука. Нині викладач цього ж Інституту. Свою скульптуру у нашому проекті він представив у вигляді декоративного елементу — вишиванки під назвою «Берегиня».

collage_шевчук

Скульптор Віктор Рябчук — Народився 8 травня 1946 року в м. Умані, Черкаської області. Закінчив Київський художній інститут. З 1977 року є дійсним членом Національної Спілки Художників України (НСХУ). Його скульптура  «Молодецький герць».

рябчук3

На урочистому закритті Симпозіуму ми стали свідками фіналу нашої сміливої громадської ініціативи: започаткування відродження культурного ландшафту Пущі, проведення симпозіуму і передачі скульптур авторами громаді для подальшого встановлення в Парку. Також наші гості мали чудову можливість  помилувалися дефіле найсвіжіших  колекцій – щойно захищених дипломних робіт випускниць кафедри моделювання одягу Інституту ім. М. Бойчука

дефіле2          лефиле3

та розширити власні мистецькі горизонти на майстер-класах від студентів Декоративно-прикладного факультету КДІДПМіД ім. М. Бойчука (витинанки, ляльки-мотанки, вітражі)

майстер=клас          WP_20160626_15_15_55_Pro_LI

Кожну скульптуру обіграли творами класичної музики.

дефіле

Мешканці Пущі-Водиці та її гості мали нагоду особисто поспілкуватися і подякувати учасникам Симпозіуму та організаторам за їх благодійний подарунок місту.

На свято до нас завітали і артисти.

Гурт «Франческа»  https://www.facebook.com/classic.franchesca/

франческа

Порадували своїм співом «Шпилясті кобзарі» (Керівник гурту Ярослав Джусь).

005

Розважав наших гостей саксофоніст Паша

13

Вважаємо, що поставленої перед собою мети  ми досягли!
Велика подяка усім хто долучився до нашого дійства. Особлива подяка нашим скульпторам, які були не просто учасниками Симпозіуму, а й стали нашими друзями! Низький Вам уклін за внесок у розбудову нашої Пущі-Водиці, за Вашу роботу, за ту справу яку Ви робите — несете добре, вічне, вкладаючи у це всю душу!

Подяка і пошана усім членам нашої маленької, але сильної команди:  Владиславу Анікіну, Вікторії Іщенко,
Василю Михайлову, Костянтину та Тетяні Піонтковським, Тетяні Шипелик, Мар’яні Железняк —  за чудову, злагоджену роботу; нашим фотографам — Костянтину Піонтковському, Тетяні Піонтковській та Дарині Мазуренко. Дякуємо Віталію з Одеси — нашому волонтеру.  Вітаємо з дебютом куратора проекту — Тетяну Ільіну, доцента КДІДПМД ім. М. Бойчука.

фыниш

Ми це зробили! Все буде Україна!

Світлини Дарини Мазуренко, Костянтина Піонтковського, Тетяни Піонтковської.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *