Знайомство зі скульпторами. Микола Лампека

Автор Тетяна Піонтковська.

Продовжуємо серію знайомств з нашими скульпторами. Цього разу ми поговоримо про творчий шлях Миколи Лампеки.

Л2
Мистецтвознавець, художник декоративної кераміки, скульптор, дизайнер, доцент кафедри графічного дизайну й реклами Інституту дизайну та ландшафтного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури й мистецтв. Микола Геронтійович народився с. Рачин Дубенського району Рівненської області. У 1982 році закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва.
З 1982 приймав участь у всеукраїнських, міжнародних художніх виставках і симпозіумах кам’яної скульп¬тури. Провів декілька персональних виставок (1993, 1999). У 1980–90-х рр. створив форми унікальних зразків художнього фарфору для промислового виробництва.
Розробив моделі керамічних розеток для Михайлівського Золотоверхого собору та кахлі для печей у митрополичих палатах на території Софіївського собору в Києві.

Л3

Ми вдячні долі, що в нашому проекті зголосилися творити свої шедеври такі талановиті і заслужені митці.
На нашому проекті поки що не будемо розкривати творчий задум Миколи Лампеки. Нехай це залишиться такою, невеликою таємницею. Скажемо лише те, що усі скульптори працюють над темою «Відродження» і ми маємо унікальну можливість спостерігати за народженням скульптур.

Л1

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *