Скульптори — Юрій Чернявський і Максим Таранов

Тетяна ПІОНТКОВСЬКА.

Пропонуємо вашій увазі історію, творчий та життєвий шлях двох наших наймолодших учасників — Максима Таранова і Юрка Чернявського. Юрко і Максим — молоді, талановиті, перспективні скульптори, справжні патріоти, волонтери-медики. З одного боку, на першому плані — вони скульптори, а з іншого —  нові патріоти України. Як справжні фахівці, вони при кожній можливості відвідують різного роду Симпозіуми, пленери, набираючись досвіду. Вони молоді за віком, але у свої 26 років за плечима мають нелегкий досвід волонтерів-медиків. Крім скульптури, займається практичною медициною. Уже майже три роки несуть варту на передовій, в зоні АТО, на сході нашої держави. Обидва — є членами Організації «Білі берети» (Львів). І цей приїзд на симпозіум — це, як намагання трішки повернутися в професію і мирське життя. Наразі навчають хлопців з добровольчих батальйонів надавати допомогу на полі бою.

Максим _Юрко_1

Максим Таранов та Юрко Чернявський — друзі з коледжу. Обидва народилися і виросли на Львівщині, обидва творчі, талановиті, скромні, люблять мистецтво, разом працюють волонтерами-медиками. Але кожен з них — самобутній і неповторний. Їм доводиться поєднувати обов’язок патріота з чимось життєвим. І професія скульпторів їм у цьому допомагає.

гупик2

 

І Максим, і Юрко, загалом, працюють з каменем, і на симпозіумі по дереву працюють вперше, хоча, не дивлячись на свій молодий вік, постійно приймають участь в подібного роду заходах.

Гупик1

Вони щирі і відверті, завжди усміхнені, але з сумним поглядом, серйозні і відповідальні.
Професію скульпторів вибрали свідомо.

юрко3_1

І так, Юрко Чернявський — народився в мальовничому краї, на Яворівщині. З дитинства любив малювати. Після закінчення школи, не вагаючись, вступив до Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені Труша, потім закінчив Львівську академію мистецтв.

юрко2_1       юрко1

Втілює свої творчі задуми загалом через камінь. Але на нашому проекті зголосився попрацювати з деревом, адже дерево — теплий, приємний на дотик, «живий» матеріал.

юрко5
Оскільки тема Симпозіуму дерев’яної скульптури — Відродження, то у Юрка, як у справжнього чоловіка не було навіть сумніву, що саме він візьме за образ Відродження. Його скульптура під романтичною назвою «Вона» — жінка-Берегиня. Від неї походить життя, вона є берегинею родинного  вогнища: «А по ідеї: жінка ж — тільки жінка; смаглява, золота віолончель».

Максим Таранов — народився на Львівщині. Навчався у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва імені Труша.  Потім закінчив Львівську академію мистецтв. Максим  — творча і неординарна людина. З раннього дитинства захоплювався ліпкою з пластиліну.

IMG_7909

Свій творчий задум на тему «Відродження», Максим втілив через образ «Зерна Надії» — символу початку життя, відродження.

макс             зерно_скульптура
Всередині скульптури — ажур — воно просвічується, так би мовити, зерно — це світле майбутнє. Ми посадимо зерно, воно проросте і з нього має вийти щось таке файне, світле. Це наше майбутнє, і, за задумом Максима, завдяки цим скульптурам, наш парк у Пущі-Водиці має стати комфортним і приємним для відпочинку, і відомим не лише в Україні, а і далеко за її межами!

Для Максима, як і для Юрка, робота скульптора — це задоволення, натхнення.

юра-макс2

Хлопці! Ви — найкращі! Ми Вами пишаємося!

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *