Пуща-Водиця — це люди

Мар’яна ЖЕЛЕЗНЯК. Вітальне слово редактора газети «Наша Пуща-Водиця». Пуща-Водиця залишилася нам у спадок від поважних панянок та панів початку ХХ століття, які будували хатиночки у неовізантійському стилі

і згуртовувались навколо облаштування нового дачного містечка; від досвідчених київських лікарів, які ще сторіччя тому відзначали цілющу силу місцевого повітря та заснували тут перші санаторії; від воїнів 167-ої стрілецької дивізії, які віддали життя за звільнення Києва від гітлерівської напасті; від радянських будівельників «світлого майбутнього», які перетворили Пущу-Водицю на курорт, відомий по всій країні.Кажуть, що після чорнобильської катастрофи почався занепад Пущі-Водиці. Вже близько тридцяти років продовжуються загибель та вирубка дерев, забруднення озер та лісу навколо них, обвітшання будівель та комунікацій, розкрадання землі, занепад соціальних зв’язків та інституцій. Це теж наш спадок – з пострадянських років.

Наскільки суттєвими є паростки позитивних змін, що відбуваються останніми роками, варто кожному оцінити з пагорбу власного життєвого досвіду. Просто маємо зрозуміти: все це – та маленька батьківщина, яка в нас є нині, й іншої немає.

Хто такі пущанці? – В Пущі-Водиці живуть колишні робітники санаторіїв та госпіталів, їх діти та онуки. Люди з усього колишнього Радянського союзу оселялися тут впродовж десятиліть. А ще тут мешкають іноземці та колишні емігранти. Вже четвертий рік поспіль живуть тут вимушені переселенці з Криму та зі сходу країни, чимало з них приросли серцем до Пущі-Водиці. В багатоповерхівках орендують квартири студенти київських вишів, а за високими мурами мешкають люди, про яких годі й гадати, хто вони і звідки. Хто з нас вже «місцевий», а хто ще «прийдешній», як вирішити? І чи варто, насправді, це робити? Всі ми – нинішні пущанці. Нам судилося жити поряд, і ми маємо можливість разом формувати наше сьогодення та найближче майбутнє.
Всім, хто наразі мешкає в Пущі-Водиці та в селі Горенка (ну, як ми без вас, любі!), тим, хто відвідує Пущанські ставки та ліс і хто відпочиває або лікується в наших санаторіях та госпіталі, від щирого серця бажаю спокійного, доброго і дружнього 2018-го. Любові та злагоди в сім’ї, здоров’я, сил і творчого натхнення вам і вашим рідним. Миру нам усім!

 

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *