Прибирання країни починається з тебе

Тетяна ПІОНТКОВСЬКА.

23 квітня 2016 року в рамках Всеукраїнського суботника відбувся місцевий суботник у Пущі-Водиці.
Суботник — добровільна, безоплатна робота на благо общини, у вільний від роботи час, у вихідні, звідки і походить сам термін. У радянські часи суботники були приурочені до певних свят, певних пам’ятних дат. Саме поняття «суботник» було розповсюджене лише на території радянського союзу, і наразі відомо лише на пострадянському просторі. У сучасних країнах СНД суботниками називають будь-яку роботу, пов’язану з благоустроєм території.

лесная1
Помилково вважати, що суботники були придумані радянською системою. В Європі вони проводяться доволі часто, з однією лише різницею, що організовують їх самі громадяни, а не влада або керівництво підприємств. Мешканці Європи самі займаються благоустроєм. Там розвинена общинна економіка з самонаймом, некомерційною господарською діяльністю. У Польщі, наприклад, створені органи самоорганізації населення, які відіграють важливу роль у ремонті житлового фонду та доріг, надають дозволи на розміщення будь-яких бізнес підприємств, організовують культурні і соціальні заходи. В Угорщині актуальним є розвиток сільських общин.

Громада Пущі-Водиці, за європейським стандартом самоорганізувалася і провела такий захід з благоустрою території. Ініціаторами виступили члени ГО «Наша Пуща-Водиця».

лесная2
Було охоплено чотири локації: Вулиця Лісова, з першої і до шостої  ліній. Друга локація — з одинадцятої  до чотирнадцятої лінії по вулиці  Червонофлотській.  Ще одна важлива ділянка — четверта лінія, озеро Міський став. І четверта локація — організована вихованцями школи-інтернату для дітей зі слабким зором — проходила по вул Червонофлотській, з дев’ятої по одинадцяту лінії.

лесная3

Разом зі школярами ми працювали по вулиці Лісовій: від вулиці Міської і до четвертої лінії.
В Україні виросло нове покоління українців — свідомих, відповідальних, патріотів своєї держави! Ще французький письменник Сент-Екзюпері у своєму романі «Маленький принц» сформулював головне правило свідомої, активної людини: «І встав рано вранці, вмився, привів себе в порядок, і відразу ж приведи до порядку свою планету! Це нудно, але зовсім нескладно» Діти дуже організовані, відповідально поставилися до поставленого завдання, і якби дорослі їх не зупиняли, то мабуть, розкопали б увесь ліс в пошуках сміття. Тішить, що ці діти вже точно не залишать після себе бруд.

IMG_6353

І по завершенні, коли діти вже розійшлися по домівках,  ми уже вчотирьох  вирішили прибрати ще вхід у ліс, на шостій лінії. І результат  – 13 мішків сміття.

вхід в ліс

Друга локація — четверта лінія, озеро Міський став.  У рамках соціальної ініціативи Клуб ділових людей та члени їх родин прибрали територією навколо озера та у зоні відпочинку.  Вони побудували гойдалку та  встановили п’ять лавочок: одну біля джерела з видом на о. Горащиха, дві — з видом на о. Міський став, ще одну біля гойдалки, і біля спортивного дитячого майданчика.

четверта лінія

Також було висаджено 40 невеличких сосен. Ці деревця ще зовсім маленькі, але саме у них є шанс перетворитися в густий сосновий бір.

сосни

Світлини з суботника по вулиці Червонофлотській,  з одинадцятої  до чотирнадцятої лінії .

collage-ВЛАД

Велика подяка усім, хто відгукнувся на заклик, особлива подяка нашим дітям — учням Пущанської школи!
Зробимо свій спільний дім красивішим і комфортнішим!

Благоустрій Пущі-Водиці для небайдужих її мешканців став уже доброю традицією. Сподіваємося, що так буде і надалі. Адже, це так здорово — своїми руками перетворювати оточуючий нас світ, вносити краплину свого тепла, чистоти і затишку!

Більше фото можна переглянути за посиланням:

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *