Благоустрій пущанських джерел. Зроблять чи ні?

Костянтин ПІОНТКОВСЬКИЙ.
Все починалося просто прекрасно. Місцевий громадський активіст подав на Громадський Бюджет 2016 року проект благоустрою джерел. Проект жваво обговорювали у Facebook, і всі місцеві й не місцеві жителі віддали за нього свої голоси. Зокрема, і я.


Було проведено тендер на виконання цих робіт, переможцем став ТОВ «Зелений Київ». На сторінці тендеру опубліковано договір між Святошинським ЛПГ (замовник) і ТОВ «Зелений Київ» (виконавець), де чорним по білому написано – роботи повинні завершитись до 31 липня 2017 року. Всі розслабилися в очікуванні результату. Та щось пішло не так.
В серпні, прогулюючись околицями, я натрапив на якісь новобудови біля джерел.

Це були дерев’яні сходинки і пара навісів типу «шпаківні». Дошки частково були пофарбовані, частково – ні . З десяти джерел, які було обіцяно упорядкувати, роботи велися лише на трьох, та й то геть незадовільно.


Я зняв відео на всіх джерелах Пущі-Водиці та виклав їх в Інтернеті.

Святошинське ЛПГ почало листуватись зі мною й оголосило мене брехуном. А згодом на мій письмовий запит надійшов лист, з якого випливає, що гроші надійшли – гроші закінчились. Надійдуть нові гроші, буде підписано новий договір з тим же підрядником і до кінця жовтня все встигнемо.
Настав листопад 2017 року. Протягом останнього тижня поспіхом понатикали стенди і лавки на всіх джерелах. Упорядкованими ж так і залишилися три джерела. Ще на одному зробили східці.

Та найцікавіше, нажаль, інше – якщо захотіти, то можна легко порахувати наскільки нас обікрали. Досить зіставити офіційний кошторис з фактичним виконанням робіт. Що я і зробив. Я перерахував і перевів «в об’єм» всі сходинки, навіси, підсхідці, поручні, стовпи і дахи навісів, дошки для облаштування джерела. Я перерахував все і на всіх джерелах. На той момент робіт було реалізовано на 4 кубічних метра деревини, при заявлених 48 метрах!


«НАША ПУЩА-ВОДИЦЯ»: За результатами власного розслідування Костянтин Піонтковський написав статтю в Інтернеті, яка активно обговорювалась та поширювалась мережею Фейсбук. Такий негативний «піар» виявився результативним. Роботи на джерелах зараз ведуться прискореними темпами і навіть покращилась їхня якість. До кінця року залишилось зовсім небагато часу і мешканці чекають, коли ж буде оголошено про відкриття джерел та можна буде «прийняти проект». Загалом, ця історія – яскравий приклад того, що завдяки таким нововведенням як Громадський Бюджет дійсно можна багато змінити. Та очевидно й інше – без постійного активного контролю з боку громадськості нічого корисного й потрібного людям саме собою не виконається!

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *