Наша Пуща-Водиця: звіт за 2017

«Давайте вже щось робити!» – чути у Пущі-Водиці все частіше. Звісно, кожен розуміє під цим закликом щось своє. З баченням членів ГО «Наша Пуща-Водиця» пропонуємо ознайомитись у нашому звіті за 2017 рік.

Парк Пуща-Водиця: терпіння, тільки терпіння!

Навесні 2017 року в парку паралельно трамвайній колії ми встановили дерев’яні скульптури з Симпозіуму, який тут було проведено аж влітку минулого року. Справа в тім, що скульптури довго чекали на закінчення реставрації парку, не дочекались і вже сьогодні притягують погляди перехожих та проїжджаючих повз парк.

Впродовж року пущанські активісти безліч разів звертались до комунального об’єднання «Київзеленбуд», на балансі якого знаходиться парк «Пуща-Водиця», щодо прискорення реставрації – письмово, телефоном та під час особистих зустрічей з робітниками компанії. Завдяки активності небайдужих мешканців та співпраці комунальників парк поволі перетворюється на комфортне місце для відпочинку – зі світлом, з громадською прибиральнею, новенькими доріжками, доглянутими зеленими зонами та алеєю скульптур. Також у парку влаштовано безкоштовний інтернет від мережі «Київнет» та відеоспостереження, що ведеться поліцією. Але, все ж таки, роботи ще чимало.

Є сподівання, що тут в майбутньому, як і колись, тут буде гармонійний природний громадський простір без зайвої комерції та чорних дір від туристичних вогнищ.

Толоки: брудна справа або перший крок до змін

Всі ми розуміємо, що навіть регулярні толоки не є виходом із жахливої ситуації зі сміттям, в яку себе загнала Україна. Підхід має бути системним, як з правової точки зору, так і з точки зору реалізації відповідними службами своїх обов’язків. Країна досі ще не пройшла низку необхідних реформ, а нам вже не хочеться захлинатися у смітті.

В середині березня «Наша Пуща-Водиця» разом з учнями школи № 104 та школи-інтернату № 4 приєдналася до толоки, ініційованої КП УЗН Оболонського району, у парку «Пуща-Водиця». У квітні та вересні громадська організація провела два великих прибирання у лісовій зоні перед ставом Карачун. На них зібрались сусіди з Пущі-Водиці, села Горенка та кияни з інших районів. Окрім прибирання, було відновлено огорожу зі стовпчиків навколо лісу. Все це – необхідні, проте лише перші кроки для відновлення лісу.

Приймальня: новий громадський простір для пущанців

ГО «Наша Пуща-Водиця» відкрила громадську приймальню в колишньому будинку сільради Пущі-Водиці. Це маленька але затишна кімнатка на вулиці Федора Максименка, 16, яку громадській організації здало в оренду місто і яка має перетворитись на місце зустрічі активних людей. Наприкінці року тут вже відбулися як робочі наради організації, так і відкриті еко-майстеркласи від Національного природного парку «Голосіївський», гітарні посиденьки та засідання англійського мовного клубу. Одну стіну кімнати займає книжкова полиця, де сусіди збирають свої улюблені книжки, якими вони бажають ділитися з іншими.

Благоустрій приймальні, як і інші вищеназвані заходи, відбуваються за власний кошт членів Громадської організації та при підтримці сусідів із Пущі-Водиці та села Горенка.

 

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *